Джорджето Джуджаро, който преди години беше в София с две от своите бижута, сега отново влезе ударно под светлините на прожекторите. Italdesign бе сред първите дизайнерски студия днес, чиято пресконференция привлече погледите на журналистите в зала „Палекспо“, Женева. И нямаше как да е иначе, след като Italdesign представи два автомобила – Italdesign Giugiaro Parcour Coupe и Roadster.
Още: Защо не трябва да стартирате двигателя веднага след включване на запалването
Още: Защо шофьори наливат ацетон в бензина
От 2010 г. италианското дизайнерско ателие е сигурно за бъдещето си, след като влезе под топлата шапка на VW Group. И двата автомобила на Джерджето предлагат дизайнерска смес от спортен автомобил и кросоувър, а подправката е Lamborghini. Купето и роудстърът предлагат място за двама и са дълги 4530 мм, шорико са 2070 мм, височината е 1335 мм, а масата е 1550 кг.
Още: Прелест зад завоя: До Априлци и подножието на Марагидик
Още: Може ли акумулаторът да се откачи, докато двигателят работи, и коя клема е първа?
Задвижването се осигурява от познатия V10 5,2 двигател на Gallardo и неговите 550 к.с., който е монтиран зад пътническото купе. Агрегатът е куплиран с 7-степенна автоматична трансмисия с двоен съединител, препращайки кончетата към гигантските 22-цолови колела.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Защо светва лампата ABS - скрита опасност, за която всички мълчат
Още: Кои са първите признаци за проблеми с дюзите в автомобила?
Giugiaro Parcour Coupe и Roadster са способни на спринт до 100 км/ч за 3,6 секунди, докато максималната им скорост е 320 км/ч.
Още: Citroën C4 отново разчупва индустрията
Още: Защо опитни шофьори пробиват дупки във вратите на автомобила