Късно кино в София Тех Парк на 22 март

17 март 2022, 10:18 часа 6227 прочитания 0 коментара

Една интересна среща предстои в София Тех Парк, между късометражното кино и корпоративния свят. Платформата за късо кино Кинематограф организират специална селекция от филми, посветени на истории, свързани по един или друг начин с корпорациите.

Още: "Аладин" на Дисни с Керана, Теодор Койчинов и Момчил Степанов: На 13.09 с музика на живо

Още: Започва кинофестивалът във Венеция: Италия посреща световните филмови звезди

Прожекцията ще се състои в сграда Инкубатор на София Тех Парк на 22 Март, от 18:30ч

Ако често свързваме корпорациите с рутина и сухо поведение, то по думи на редакторите, в тази програма трябва да очакваме неочакваното. Оказва се, че киното изобилства от наситени с напрежение, заговори, преплетени истории, случващи се корпоративна среда, и определено няма нищо рутинно в тях.

Акцент на програмата ще бъде българският филм Better Nature на Ралица Петрова, по-известна с филма си Безбог, който е носител на над 50 български и световни награди. Сред отличията ѝ са Локарно и Златна роза.

Още: Българските филми трябва да са автентични: Стефан Командарев в Студио Actualno (ВИДЕО)

Още: Силви Вартан се завръща в София като специален гост на "Синелибри"

Better Nature ни въвежда в един корпоративен тиймбилдинг, целящ да сближи български и британски екип на една и съща фирма. Първоначално всичко върви по план, но с течение на времето става ясно, че до някои от служителите не достигат търсените ефекти на занятието. Недоволството им, погледнато на фона на силния позитивизъм на водещата тиймбилдинга, отваря поле за размисъл по актуални в момента теми. Стреса на работното място, балансирането между професионалния и личния живот, задължението да се следват определени „ценности“ са все проблеми за които тиймбилдинга като че ли се явява универсално решение. Нещата съвсем излизат извън контрол, след като откриват мистериозно нещо заровено в земята.

Още: Уди Алън се оправда за посещението си в Москва: Вярвам, че Путин тотално греши

Още: Документалният филм за Иво Димчев "В Ада с Иво" с награда и двойна премиера

В краткото анимирано есе на Jonah Lehrer „Does Brainstorming Work?“ ще надникнем в науката на brainstorming-а, показваща една по-различна гледна точка относно тяхната (без)полезност.

Още: 20 години "Дни на предизвикателствата": 5-7 ноември в Дом на киното

Още: Над 70 филма участват в Световния фестивал на анимационния филм във Варна

Програмата включва филми още от САЩ, Норвегия, Малайзия, Великобритания и Германия. Редакторите на платформата обещават трилър и напрежение, но и много хумор.

Прожекцията ще се състои в сграда Инкубатор на София Тех Парк на 22 Март, от 18:30ч

Пълната програма на Кинематограф следете тук: https://kinematograf.bg/programa

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес