То бива вече с тия апартаменти! В колиби ли да живеят народните представители?

10 април 2019, 10:17 часа • 4384 | прочитания

То бива вече с тия апартаменти! В колиби ли да живеят народните представители? Какъв е този садизъм?

Още: В момента се притесняват дали ще могат да проведат военния си парад – и с право

Още: Мисля, че метаните сега ще са повече в посока Вашингтон

Това изказване направи депутатът от ГЕРБ и бивш конституционен съдия Георги Марков от парламентарната трибуна по повод оставката на Делян Добрев.

Марков обяви, че няма да гласува за оставката на Добрев, въпреки последното решение на Конституционния съд, според което народните представители не могат да гласуват против волята на колегата си.

„По излъчването на Делян Добрев видях, че е едно чудесно момче с буден и честен поглед, което се чувства политически убито. Точно за това няма да гласувам тази оставка“, заяви Марков.

Още: „Спаси София“ трябва да се преименува на „Спаси себе си“

Още: Аз приех да стана част от ДПС-Ново начало заради господин Пеевски

Добрев напуска парламента, но остава областен координатор на ГЕРБ в Хасково. Той депозира оставката си след разговор с председателя на ГЕРБ и министър-председател Бойко Борисов.

Името на Добрев също бе замесено в имотния скандал, довел до няколко оставки в редиците на управляващите. Според публикация в „Биволъ“ членове на семейството на депутата са сключвали имотни сделки на рекордно ниски цени за София от 270 евро на квадратен метър.

Настоящата оставка е втора за Делян Добрев в рамките на този парламент. През 2017 г. той обяви желание да напусне парламента след сигнал на БСП за роднински назначения в местната община. Тогава парламентарната група на управляващите застана зад своя колега, а оставката му бе отхвърлена от мнозинството.

След това Конституционният съд излезе с решение, че народните представители не могат да гласуват против волята на колегата си, но междувременно самият Добрев оттегли своята оставка от деловодството и остана депутат.

Още: Бойко Борисов и Делян Пеевски ликуват, когато си сгънат в поза "сглобка" и си мълчиш

Още: "Човекът, който може да даде ново начало на българските пътища, се казва Делян Пеевски!"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес