Деца пребиха с кол малко куче във Враца

25 април 2023, 07:43 часа 4369 прочитания

Непълнолетни пребиваха с дървен кол малко куче във Враца. В деянието са замесени три деца на около 15 години. 

Още: Прокуратурата: Записът с Барбутов не е СРС, но разговорът е реален

Още: Риск за здравето: Хванаха фалшиви слънчеви очила за над 2 млн. лв.

„Скандализира хладнокръвието, с което се извършва убийство над малко бебе кученце с дървен прът. Това убийство се заснема от други съучастници. Говорим за умисъл - извършва се извън населеното място”, коментира природозащитникът Пламенка Калинкина в ефира на Нова телевизия.

По думите ѝ увереността, с която е осъществено убийството на животното, говори, че подобно престъпление е извършвано и преди.

„Тук няма колебание. Убива кучето с настървеност, ярост и увереност”, смята Калинкина.

Още: Разкриха поредния нелегален дом за стари хора

Още: Разходило се измежду колите: 3-годишно дете изскочи на пътя

Заместник-районният прокурор на Враца Емилиян Костов обяви, че има данни за извършителите на престъплението. „В село Попица е проявена жестокост към куче, причинена е смъртта му по особено мъчителен начин”, посочи той.

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес