Домашен арест за Ивет, подсъдима за убийството на актрисата Виолета Донева

03 юни 2024, 11:05 часа 1220 прочитания 0 коментара

Съдът пусна под домашен арест с електронна гривна на Ивет Стайкова. Тя е подсъдима за убийството на баба си - актрисата Виолета Донева.

Още: Пожар край язовир "Мътница" във Врачанско

Още: Отново десетки пожари през изминалото денонощие, каква е ситуацията

Промяната на мярката не е окончателна и подлежи на обжалване пред горната инстанция от прокуратурата.

ОЩЕ: След наркотиците ставаше агресивна: Майката на Ивет, убила баба си Виолета Донева пред съда

Адвокатите на Стайкова поискаха от съда да промени мярката ѝ от задържане под стража в по-лека. Техните доводи бяха, че тя е стояла прекалено дълго време в ареста, както и че е съдействала на съда в хода на процеса.

Още: Провал по дело за КТБ: Антикорупционната комисия трябва да плати 52 млн. лева

Още: Издирва се: Повече от седмица 55-годишен мъж от София е в неизвестност (СНИМКА)

Делото

Делото ще продължи на 3 септември, като до момента са разпитани всички свидетели и експерти.

ОЩЕ: Смесвах по пет-шест вида дрога, всичко ми е черна мъгла: Внучката, обвинена в убийството на Виолета Донева

На следващото заседание ще бъдат разпитани поемните лица, които са били по време на огледа на местопроизшествието. Като защитата изиска и веществени доказателства - дрехите и обувките на Стайкова от деня на инцидента.

Още: Заради катастрофа: Временно бе ограничено движението в района на Симитли

Още: Даниел Митов отговори на президента: Пожарната авиация не е за МВР, а за България

Жестокото убийство

Убийството е било извършено по особено мъчителен начин и с особена жестокост, пише в обвинителния акт. То стана през октомври 2022 г. Оттогава Стайкова е задържана в ареста. Процесът срещу нея започна през юли 2023 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес