Полицай предизвика верижна катастрофа с 4 автомобила и отказа алкохолна проба. Вътрешният министър разпореди дисциплинарно производство.
Още: Ботьо Ботев с остра критика към полицията в Хасково заради убийството на Магдалена
Още: Търсят вандалите от протеста пред полицията в Хасково
Инцидентът е станал снощи около 20 часа в района на кръстовището на булевардите „Никола Мушанов“ и „Възкресение“ в столичния кв. „Красна поляна“, съобщиха от пресцентъра на МВР.
По първоначални данни, заради несъобразена скорост шофьорът на лек автомобил „Мазда“ е ударил два автомобила, които допълнително са засегнати още две коли. При инцидента няма пострадали, но са нанесени материални щети.
По информация на очевидци на катастрофата, виновникът, който се представил като полковник, опитал да се измъкне от отговорност, съобщи Нова телевизия. По думите им той бил във видимо нетрезво състояние. След това пък друг мъж дошъл, за да се представи за водач на автомобила пред КАТ.
Още: Пиян с джип помете колчетата на бул. „Черни връх“ в София (СНИМКИ)
Още: Камъни и яйца по полицията в Хасково: Гняв заради убийство на 18-годишно момиче (ВИДЕО)
Пристигналите пътни полицаи са съставили акт за несъобразена скорост на шофьора на маздата, както и заради отказа му да бъде пробван за употреба на алкохол. По случая министърът на вътрешните работи Пламен Узунов е разпоредил незабавно дисциплинарно производство, тъй като мъжът е служител на МВР.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)
Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)