При спецакция задържаха 8 души заради измами с имоти

25 октомври 2017, 17:19 часа 2046 прочитания 0 коментара

Служители на СДВР проведоха специализирана операция по противодействие на измами, свързани с недвижими имоти.

На осем от задържаните лица са повдигнати обвинения като мярката им е удължена до 72 часа, съобщиха от МВР.

Операцията е реализирана вчера под ръководството на Софийска районна прокуратура и със съдействието на Столична община. В хода й  служители на отдел „Икономическа полиция“- СДВР са провели множество планирани процесуално-следствени действия по водено досъдебно производство за извършени имотни измами на територията настолицата. Извършени са претърсвания на 14 адреса и два автомобила, обиски и разпити на свидетели.

Иззети са множество неистински саморъчни завещания, издадени въз основа на тях нотариални актове, печати, неистински договори за придобиване на недвижими имоти, удостоверения за наследници и други документи, касаещи престъпно прехвърляне на правото на собственост на различни имоти. Намерени и иззети са  пушка и пистолет. В полицейския арест са задържани  15 лица, съпричастни към престъпната дейност.

В процеса на разследването е установено, че от 2013 г. до настоящия момент, чрез извършване на престъпни деяния – съставяне и ползване на неистински документи и измами, са били придобити 14 имота на територията на София.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес