Румен Гайтански остава в ареста

27 август 2024, 13:50 часа 1030 прочитания 0 коментара

Бизнесменът Румен Гайтански - Вълка остава в ареста, реши Софийският апелативен съд.

Още: Българин загина при пътна катастрофа в Сърбия

Още: Пожар избухна между столичните квартали „Младост“ и „Горубляне“

"Обвинението е тенденциозно за политически цели и няма да издържи в съда", посочиха адвокатите му пред БНТ. ОЩЕ: Румен Гайтански - Вълка обжалва задържането си под стража

Пред съда Гайтански заяви, че процесът срещу него е скалъпен и допълни, че никога не е искал кредит и не познава никого от ръководството на ББР.

Припомняме, че Гайтански е обвинен като подбудител по разследването за отпуснат от Българската банка за развитие (ББР) кредит за 1500 млн. лв. Той се предаде доброволно на органите на реда.

Още: "От нищо нещо": Бивш вътрешен министър с коментар за случая в Русе

Още: С 218 км/ч е карал загиналият шофьор при катастрофата в София (СНИМКИ)

За престъплението, в което е обвинен, законът предвижда от 10 до 20 години затвор.

ОЩЕ: Обявиха за национално издирване Стоян Мавродиев

По случая обвиняеми са още бившият изпълнителен директор на ББР Стоян Мавродиев и Иван Георгиев, представител на фирмата "Роудуей кънстракшън", получила кредита.

Миналата седмица Мавродиев бе обявен за национално издирване.

Още: "Нямам нищо за деклариране" - пари, имоти, коли: МВР шефът на Русе е уникален, но има и случай с жилище за 20 млн. лв.

Още: Прокуратурата иска постоянен арест за побойника на летището

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес