Украински автобус блъсна камион на АМ „Тракия“, пътничка е пострадала

13 март 2024, 11:36 часа 585 прочитания 0 коментара

Сигнал за катастрофа между автобус и товарен автомобил на 89-ия километър от автомагистрала „Тракия“ е постъпил сутринта в 7,03 часа. Автобусът е бил от Украйна, четиримата пътници в него също. Движел се е в посока Пловдив, а инцидентът е станал преди Макдоналдс.

Още: Синът на възрастния мъж, запалил огън в Пирин, го предупреждавал да не го прави

Още: Пуснаха срещу 20 000 лева румънския шофьор, причинил верижната катастрофа на "Хаинбоаз"

Пострадала е 51-годишна украинска гражданка от автобуса. Тя е прегледана и е установено, че няма сериозни травми и наранявания. Останалите пътници са били претоварени и закарани в Пловдив, съобщи говорителят на полицията в Пазарджик Мирослав Стоянов. Още криминални: Връщат от Дания заподозрения за убийството в Цалапица Рангел Бизюрев

Причина за пътно-транспортното произшествие е неспазване на дистанция, посочи той.

Тъй като има щета по автобуса и в задната му част, първоначалната версия бе, че той е ударен отзад и камионът не е спазил дистанция. Впоследствие се разбра, че е обратно. Автобусът се е движил зад камиона. Настига го и го удря в задната част. След удара 40-годишният водач на автобуса – украински гражданин, губи управление и се удря странично в мантинелата.  

Още: Редица самокатастрофи доведоха до смърт и тежки рани

Още: Опит за убийство край София: Лекарите се борят за живота на 38-годишен мъж

Пътният инцидент ще бъде отработен по административен ред от екипи на сектор "Пътна полиция", допълниха от ОДМВР – Пазарджик.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес