Влак блъсна кола на жп прелез във Враца

21 юни 2024, 20:49 часа • 1334 | прочитания

Крайградски пътнически влак е блъснал лек автомобил на жп прелез във Враца. Инцидентът е станал в късния следобед в квартал "Кулата", предаде БНТ.

Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж

Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"

Автомобилът е тръгнал да пресича, но не е видял идващия влак. От силния удар колата е смачкана до неузнаваемост. Като по чудо шофьорът, който е пътувал е сам се е разминал с леки наранявания. Влакът е превозвал пътници от Мездра към Монтана, които са били извозени с автобуси.

Още: Влак помете кола на прелеза в Сандански

Прелезът е със звуков и светлинен сигнал, но според местните хора често звуковият сигнал липсва. Заради инцидента на железния път е нарушен и графика за движение на влаковете между гарите Враца и Бели Извор.

Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки

Още: Близка до ДПС стана заместник на Сарафов

"Момчето беше вдигнато с линейка понеже ние дойдохме по-късно и след около час момчето беше с превръзка на крака. Няма жертви, няма нищо", каза представител на БДЖ.

Още: Автомобил се удари във влак на жп прелез

Още: Зад тази акция седи Пеевски: Иван Демерджиев за ареста на шеф на митницата в Пловдив

Още: Ченгеджийски номера или мутренски похвати? Нов скандален случай с полицай увреди ученичка, твърди сигнал

"Машинистът изобщо не е сигнализирал, че наближава жп прелеза, изобщо не е намалил. Направо си е карал, тука няма право да кара с 90 в населено място. Дадени са молби, за да се направи тука охраняем жп прелеза, ама това всичко е закрито, потънало и край", каза очевидец на инцидента.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес