Шведи дразнят гладни норвежци с евтин "Биг Мак"

13 февруари 2014, 17:42 часа 0 коментара

Находчиви специалисти по маркетинг в Швеция решиха да подразнят гладните норвежци с нестандартен рекламен похват. Те се възползваха от факта, че у тях цената на най-популярния сандвич в "Макдоналдс" - "Биг Мак" е с една трета по евтин и вдигнаха огромен билборд точно на границата между двете държави. Така поданиците на Норвегия трябва просто да минат от другата страна "на бариерата", за да се заситят по-евтино.

Още: 9 неща, които никога не трябва да перете в студена вода

Още: Забравете алкохола! 8 напитки, които ще ви приспят по-бързо от всяко хапче

Огромният билборд се намира точно на границата при Бергеруд - един от основните пунктове между Осло и Стокхолм. Рекламата информира норвежците, че в родината си те може да се нахранят с "Биг Мак" за 93 шведски крони (около $14,3), докато на шведска земя ще го направят само за 59.

В действителност, норвежкият "Биг Мак" е най-скъпият в света, отбелязват медиите в страната. Шведите пък са на 4-о място по-скъпотия на популярния сандвич от "Макдоналдс".

"Нашите сънародници се радват и приветстват идеята за "лов на съседи". И страшно много се забавляват с всичко това, коментираха от рекламната агенция в Стокхолм, която измисли кампанията. - Не е случаен фактът, че билбордът беше вдигнат точно на самата граница. Така половината от него е на норвежка, а другата на шведска територия".

Още: Как да премахнете и предотвратите появата на паяжини в дома си

Още: Каква е причината да намирате паяци в дома си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес