Светът не знае много за истинския живот в Северна Корея. От години страната е в изолация, а малкото информация, която достига до широката общественост, е пречупена през призмата на собствените разбирания и политическата обосновка вътре.
Още: Един от най-загадъчните случаи във Ватикана: Безследно изчезналата 15-годишна Емануела
Още: Как най-лесно се готвят охлюви?
Какво обаче знаем за образованието в страната на Ким Чен-ун? Основен стълб на системата са социалистическите идеали, а акцентът пада върху корейския език, математиката, литературата и специален предмет, концентриран върху управляващото вече трето поколение семейство.
Средното образование продължава 11 години и е задължително. В страната няма частни училища, а административният контрол върху системата е изцяло в ръцете на държавата.
На учениците се преподава политическата доктрина и революционните възгледи на Ким Ир-сен. Те илюстрират важността и необходимостта от колективизма в корейската нация. Гръбнакът на образователната система е тези знания да бъдат приложени на практика.
Още: Кои са най-известните думи от шопския диалект?
Още: Коя е най-добрата марина за печеното агнешко?
Най-много време в посветено на семейството на Ким Чен-ун, баща му Ким Чен-ир и дядо му Ким Ир-сен - общо 684 часа.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Деня на труда": Историята на движението, което забрани детския труд и даде права на работниците
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
От 4-годишна възраст децата започват да изучават колко е велика комунистическата идеология, лидерите ѝ, в миналото и днес. Математиката се смята за изключително важен предмет с оглед на нуждата от инженери, научни кадри и работници, които да осигурят изпълнението на целите на нацията.
Униформите в училищата са задължителни, а креативността и желанието да изпъкнеш с нещо различно не се толерират и насърчават в севернокорейските училища.
Още: Стихотворението "Първи май" от Христо Смирненски
източник: fakti.bg