ЧЕЗ Разпределение България извършва реконструкция на подстанция „Фестивална“. Проектът е на стойност 4,5 млн. лв. и се очаква да приключи през ноември 2019 г.
Още: Историческо намаляване на бедността в Мексико
Още: Обрат с цената на петрола, ситуацията около Украйна отново е на фокус
Подстанция „Фестивална“ осигурява електрозахранването на 40 хил. потребители в кварталите Младост 1 и 2, Дружба 1 и 2, Гара Искър, Горубляне, Полигона, както и потребителите в района на 7-ми километър.
В рамките на проекта, въз основа на одобрен инвестиционен проект и разрешение за строеж, в подстанцията се реконструират разпределителни уредби средно напрежение, извършва се демонтаж на съществуващи, доставка и монтаж на нови съоръжения и оборудване.
Проектът е един от най-сложните за реализация сред изпълняваните от дружеството. С цел осигуряване на безопасната работа на служителите и защитата на живота и здравето им се извършват оперативни превключвания, за извеждане на съоръженията от работа и осигуряване на алтернативно електрозахранване. Компанията предприе всички възможни мерки за гарантиране на сигурността на услугата на потребителите по време на ремонта и минимизиране на смущения в електрозахранването, като предвиди и временна възлова станция, която да изпълнява функциите на подстанцията, докато трае нейната реконструкция.
Още: Шоковото поскъпване на олиото: Шефът на ДКСБТ с разяснение
Още: Масово ядем фалшиво сирене
Претоварване на алтернативно осигуреното електрозахранване обаче доведе до аварийни прекъсвания в кв. Дружба в столицата в работните дни на миналата седмица и днес. ЧЕЗ Разпределение се извинява за причиненото неудобство и полага усилия да сведе прекъсванията на електрозахранването до възможния минимум.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
С изпълнението на проекта компанията многократно ще подобри качеството и сигурността на електрозахранването на голяма част от София и ще осигури възможност за присъединяване на нови клиенти в източните райони на столицата.
Още: Индия реагира на китайския проект на века: Ще строи свой гигантски язовир