„За разлика от предходни кризи сега възстановяването няма да е плавно, а на приливи и отливи. Докато не намерим ваксина срещу коронавируса, е вероятно много държави да редуват периоди на облекчения и ограничителни мерки, заради нови вълни на заразата. Всеки следващ период на рестрикции ще е по-болезнен икономически, защото бизнесът няма да е напълно възстановен. Затова е изключително важно да отпуснем сегашните ограничения едва когато нивото на новозаразени спадне драстично. В този дух бяха основните послания на бившия главен икономист на Международния валутен фонд – проф. Оливие Бланшар, с когото организирах конферентен разговор в рамките на групата на ЕНП в Европарламента. Продължавам инициативата да разговаряме с признати световни специалисти от различни сфери по Covid-19 в търсене на най-ефективните мерки за възстановяване.“
Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
Това заяви българският евродепутат от ГЕРБ/ЕНП Ева Майдел след разговора.
„Интересът сред евродепутатите към разговорите с експерти нараства. Това е показателно, че все още има много неясноти около кризисната ситуацията и в ЕНП осъзнаваме нуждата от научнообоснован подход при взимането на решения“, допълни Ева Майдел.
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
„Професор Бланшар подчерта, че от макроикономическа гледна точка трябва да използваме всички налични средства за омекотяване на последиците от кризата. След овладяване на здравната криза, фискалните стимули трябва да са добре насочени, за да помогнат на компаниите, които са пострадали най-сериозно от кризата.“
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари
Следващата онлайн-среща, организирана от българският евродепутат, ще бъде с експерти от най-големите технологични компании, които да обсъдят с евродепутатите възможностите за използване на мобилни апликации, които да подпомагат за по-ефективното и бързо прекъсване на разпространението на заразата.