"Инерком" участва самостоятелно в процедурата. Ще бъдем подкрепени единствено от уважавана банкова институция, която ще ни предостави кредит. Това ще стане на базата на конкретни критерии, свързани с нашия бизнес и кредитно досие.
Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
Това заяви Гинка Върбакова, собственик на дружеството "Инерком България", която ще купи активите на ЧЕЗ в България.
Тя коментира, че по време на преговорите компанията е договорила подкрепа за своето участие в сделката от страна на голяма международна банка с висок кредитен рейтинг. Когато се използва привлечено финансиране, условията по споразумението с банката се финализират едва след избора на купувача, обясни Върбакова. По нейни думи на този етап повече информация не може да бъде дадена, но от дружеството са предоставили всички необходими документи, касаещи финансирането на продавача ЧЕЗ.
Върбакова обясни, че собствеността на компанията е напълно прозрачна и публично достъпна, а групата се състои от 9 компании, в които тя е единствен или мажоритарен собственик от създаването на дружествата.
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
Досега не сме присъствали активно в публичното пространство, защото естеството на бизнеса ни не го налагаше, коментира още тя пред БТА.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари
Според Върбакова активите на групата се оценяват на около 100 млн. лв., приходите й нарастват устойчиво със среден темп от около 30% през последните години, като по предварителни данни приходите за миналата година са около 50 млн. лв. с печалба от около 10 млн. лв.
"Дружеството, което ще придобие активите на ЧЕЗ след одобрението на КЗК, е "Инерком България" ЕАД и е част от нашата група. То бе създадено специално във връзка с придобиването на активите на ЧЕЗ. Това е утвърдена практика при подобни сделки, тъй като позволява прозрачност и ефективност на управление на бизнеса", допълни още Върбакова.