Пак няма заплати за служителите на "Ремотекс" в Раднево

04 декември 2013, 20:06 часа 39025 прочитания 0 коментара

И днес работниците от завод "Ремотекс" в Раднево не получиха заплатите си. Това е четвърти пореден път, в който на тях им е обещавано, че ще вземат надниците си, но това не се случва.

Въпреки намесата на държавни и местни институции, наложените глоби и сигналът в прокуратурата, 600 души чакат парите си от месец февруари насам.

Още: Руски петрол: Тръмп загатна за още удари срещу партньори на Путин (ВИДЕО)

Още: Тръмп готов да удари с високи мита и компютърните чипове (ВИДЕО)

Ръководството на „Ремотекс” пое ангажимент пред областния управител на Стара Загора и кмета на Раднево, че хората ще получат по три заплати, информира Нова телевизия. Това трябваше да се случи вчера, но и днес банковите сметки на работниците са празни.

Административната сграда на предприятието е затворена, хората дори не могат да подадат молбите си за напускане.

Утре сутрин работниците излизат на протест за пети път. Обяснението на ръководството е, че се очаква чуждестранен инвеститор да купи част от акциите на дружеството, за да се разплати с работниците и да възобнови дейността по цеховете. Сделката е в ход.

Още: "Да направят проверка за предполагаем картел": Пеевски поиска проверка на "Лукойл"

Още: Първият удар на Тръмп с вторични санкции заради руския петрол вече е факт

По думите на директора на предприятието „Ремотекс” има поръчки за 22 милиона лева. Дължимите суми за заплати са 3 милиона и половина лева.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес