Владимир Малинов: Нормално е да има повишение на цената на природния газ, България е осигурена

01 декември 2024, 20:40 часа 998 прочитания 0 коментара

„Нормално е да се повиши цената на природния газ в отоплителния сезон. Световните пазари и световните тенденции вървят нагоре.“ Това каза енергийният министър Владимир Малинов в предаването на bTV „Защо, господин министър“.

Още: Петролът и цените му дотук се подиграват със заканите на Тръмп за нови мита и вторични санкции

Още: Държавните магазини на Пеевски - капка в морето или "тефтери на вересията": Анализ

Още: КЕВР утвърди по-висока цена на природния газ през декември

Значително поскъпване на природния газ от днес одобри енергийният регулатор. С решение на Комисията за енергийно и водно регулиране от 1 декември цената за мегаватчас синьо гориво без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС става 75,89 лева. Това е с близо 10,4% повече в сравнение с цената през ноември, която беше 68,75 лева.

Още: КЕВР обсъди новите цени на водата, ВиК Добрич се обяви против поевтиняването

Още: Руски петрол: Тръмп загатна за още удари срещу партньори на Путин (ВИДЕО)

Още: Тръмп готов да удари с високи мита и компютърните чипове (ВИДЕО)

„Добрата новина е, че цената ще е с 11 лв. по-евтина от всички средноевропейски цени за месец декември. България е осигурена с природен газ, именно хранилището ни в началото на ноември беше запълнено на 100%, към днешна дата на 92%, което означава че имаме 500 милиона кубически метра. Българските домакинства и българският бизнес да бъдат спокойни – количествата, които бяха осигурени, втечнен природен газ, са достатъчни. Българските потребители на природен газ трябва да бъдат напълно спокойни.“, обясни Малинов.

Още: Енергийният министър: Няма да има режим на тока, отново ще работят два блока от "Марица Изток 3"

Още: "Да направят проверка за предполагаем картел": Пеевски поиска проверка на "Лукойл"

Още: Първият удар на Тръмп с вторични санкции заради руския петрол вече е факт

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес