Започнала е разпродажба на активи на КТБ?

06 октомври 2014, 19:41 часа • 27919 | прочитания

Стартирала е разпродажба на активи на КТБ - това твърдят от Комитета на вложителите в банката. Членовете на Комитета са изпратили сигнал до до главния прокурор Сотир Цацаров, до премиера Георги Близнашки и до омбудсмана Константин Пенчев. Те подчертават, че информацията, която са получили, е неофициална, съобщава "24 часа".

Още: Захариева каза какво увеличение на цените се очаква след приемането на еврото (ВИДЕО)

Още: КЗК образува производство срещу "Булгартрансгаз" заради "Чирен"

Освен това в сигнала до прокуратурата се посочва, че незаконната разпродажба на активи се извършва чрез адвоката на Цветан Василев - Лазар Карадалиев, бизнесменът Веселин Бушев и Валери Димитров.

Вложителите обвиняват още Цветан Василев, че престоят му в Сърбия е бил с цел да се замаскират незаконни действия, целящи да се продадат на нови собственици активи, които са придобити с кредити от поставената под особен надзор КТБ.

В сигнала се казва още, че Василев възнамерява да продаде завода си в сръбския град Парачин.

Още: Стана ясно кога започва строителството на 7-и и 8-и блок в АЕЦ "Козлодуй"

Още: Топ вносителите на руски втечнен газ в ЕС блокират готвеното ембарго срещу Москва

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес