Излязоха отговорите на изпита по български език и литература след 7 клас. На Националното външно оценяване се явиха близо 60 000 седмокласници.
Още: Матурата по математика 2025 за 7-ми клас: МОН с пояснения
Още: Близо 1000 ученици и преподаватели се включиха в открит урок по онлайн безопасност
Изпитът се проведе при строги мерки за сигурност, като всички ученици трябваше да носят маски, а на входа на училището се измерваше температурата им. Заместник-министърът на образованието Таня Николова уточни по-рано, че 17 ученици са поставени под карантина, защото са контактни лица на заразени с коронавирус. Те имаха възможност да се явят на изпита, но бяха в отделни стаи.
В Министерство на образованието и науката беше изтеглен вариант 1 на изпита, по който писаха учениците. Падна се преразказ на част от романа "Задача с много неизвестни" на Братя Мормареви.
На 17 юни пък ще се проведе Националното външно оценяване на учениците от 7-ми клас по математика.
Още: Спорт чрез игра: Програма насърчава физическата активност на най-малките
Още: Вдигат минималната заплата за асистентите във висшите училища
Отговорите от изпита по български език и литература могат да бъдат намерени ТУК.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Седмокласниците писаха преразказ на творба на Виктория Бешлийска в матурата по БЕЛ
Още: Отговорите на външното оценяване за 7. клас по български език и литература за 2025 г.