Украйна си върна още 160 военнослужещи след като днес бе осъществена поредната размяна с Русия. "Продължаваме да връщаме украинци от руски плен. Днес 160 военнослужещи бяха освободени от плен. Всички те бяха държани в плен от 2022 г. Сред освободените днес са военнослужещи от Въоръжените сили на Украйна, Държавната специална транспортна служба, Националната гвардия, граничари. Те защитаваха Украйна в Мариупол и на "Азовстал", както и в Донецкото, Луганското, Харковското, Запорожкото, Киевското, Черниговското и Сумското направления", пише Зеленски в социалните мрежи.
115 от освободените военни са защитавали Мариупол. 58 от върнатите бойци са офицери.
Месеци след като бе отстранен от важен пост: Почина един от най-прибижените до Путин
Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.