Командирът на Военновъздушните сили, генерал-лейтенант Николай Олешчук, разкри подробности за украинските пилоти, които ще бъдат обучавани на изтребители F-16, разкри УНИАН.
Още: InformNapalm: ФСБ готви терористични атаки в Русия на 9 май, за да обвини Украйна
Още: Ясно е кой ще има последната дума за ключовото споразумение между САЩ и Украйна
"Аз, като командир на Военновъздушните сили, осъзнавам, че нашето бъдеще е свързано с младите пилоти. Затова взех решение и пилотите от този випуск през 2023 г. заминаха на обучение във Великобритания. Що се отнася до Швеция: там отидоха млади пилоти от випуск 2016 г. с достатъчен боен опит", каза Олешчук в ефира на информационния телемаратон.
Според него системата за обучение в тези страни е доста гъвкава. Инструкторите подхождат индивидуално към всеки украински пилот.
Още: Резников: Украинските пилоти започнаха обучението си на F-16, тестват и Gripen
Още: Завой в стратегията и целите на Путин в Украйна: Западни разузнавателни данни
Още: Със сегашния темп Русия ще завземе Украйна през 2256 г. със 101 милиона жертви
"В навечерието на обучението двама от моите пилоти бяха тествани от инструктори от САЩ. Ако вземете общата подготовка, която те извършват, общата продължителност на обучението е 32 месеца. За нашите двама пилоти беше решено, че ще могат да овладеят самолета F-16 за четири месеца", добави генерал-лейтенант от ВВС Николай Олешчук.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Умрели без ток: Най-малко три смъртни случая в Испания
Още: Извършил зверско убийство и отишъл на екскурзия: Арестуваха поляк близо до България
Както съобщихме по-рано, украинският министър на отбраната Олексий Резников заяви на 19 август, че ученията на украинските пилоти с F-16 "вече са започнали". Въпреки че самата доставка на изтребителите ще започне след цялостното обучение на пилотите и техническия персонал.
САЩ дадоха зелена светлина за обучението на украинските пилоти на Ф-16. Така на първо място е самолетът F-16. На второ място е шведският самолет JAS 39 Gripen. На трето място е Eurofighter Typhoon, самолет на Великобритания. И на четвърто място е френският самолет Rafale.
Още:Нидерландия постави конкретен срок за доставка на F-16 в Украйна
Още: Познай кой ще бъде новият папа: Онлайн игра завладя Италия