Бившият руски премиер Михаил Касянов каза, че бунтът на Вагнер бележи „началото на края” за Владимир Путин, предава Би Би Си.
Още: НАТО подсилва Балтийския регион, американски танкове близо до Русия след провокациите (ОБЗОР-ВИДЕО)
Още: Украйна има шансове да победи и да си върне териториите: Тагарев за картите на Зеленски във войната
Касянов, който изпълняваше длъжността министър-председател на Русия в периода 2000-2004 г., е остър критик на Путин.
По думите му руският президент има „много големи проблеми в момента”.
Касянов очаква, че след неуспешния си опит за въоръжен бунт, основателят на частната военна компания „Вагнер” Евгений Пригожин ще емигрира в Африка и ще се укрие „някъде в джунглата”.
Още: Тежки бомбардировачи срещу Украйна: Русия рани хора в Киев, Запорожие и още градове (ВИДЕО)
Още: "Русия не атакува НАТО": Лавров върти и суче една и съща плоча (ВИДЕО)
Засега официално е договорено Пригожин да бъде изпратен в Беларус, като всички обвинения срещу него да бъдат свалени.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "ЕС или Русия": Молдова избира нов парламент
Още: Германия с по-строги правила за сваляне на незаконно летящи дронове
ОЩЕ: Къде изчезна Пригожин? Денонощие на мълчание породи съмнения дали изобщо е жив (ВИДЕО)
„Путин не може да му прости за станалото”, категоричен е Касянов, добавяйки, че сега животът на Пригожин ще бъде под „голям въпрос”.
Пригожин е известен с оспорването на властта и сделката той да отиде в изгнание в Беларус би го поставило в страна, където подобно поведение е дори по-малко приемливо, отколкото в Русия.
Още: Цял ден с Путин мислехме как да оцелеем в тези трудни времена: Лукашенко (ВИДЕО)
Още: Зеленски: Унгария си играе много опасно с огъня като разузнава на наша територия с дронове