Британският Върховен съд отложи решението за Джулиан Асандж

22 февруари 2024, 01:13 часа 2861 прочитания 0 коментара

Британският Върховен съд приключи двудневното изслушване на пледоариите на зашитата на основателят на „Уикилийкс“ Джулиан Асандж и на представителите на Вашингтон. Защитата подаде жалба срещу екстрадирането на Асандж в САЩ, където против него са повдигнати 18 обвинения за издаване на държавни тайни, застрашаващи го със затвор до 175 години.

Още: "Фламинго": Новата ракета на Украйна с 3000 км обсег скоро влиза в масово производство (ВИДЕО)

Още: Лошо време удари Хърватия: Ловец на бури запечата момента (СНИМКА)

Още: Последна надежда за Джулиан Асандж. Физическото и психическото му здраве са сериозно влошени

Двамата висши съдии изслушаха показанията на двете страни и решиха да не вземат незабавно решение. „Ще запазим решението си“, каза съдия Виктория Шарп, след като приключи последното съдебно производство по дългогодишния случай.

Не е ясно кога тя и съдията Джереми Джонсън ще обявят своето решение, уточнява БГНЕС. Възможно е това да стане до края на седмицата, но изглежда малко вероятно.

Още: Унгария готова за домакин на срещата Путин-Зеленски: Предлагаме им безопасни условия

Още: Загуба на Донецка област: Украйна с хитър трик как да спре Путин юридически

Още: Джулиан Асанж със здравословни проблеми, не се яви в съда

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес