Очаква се днес управителният съвет на Международния валутен фонд (МВФ) да реши съдбата на управляващия си директор Кристалина Георгиева, припомня "Ройтерс". Агенцията коментира, че това става в момент, когато представители на много от 190-те страни членки на МВФ пристигат във Вашингтон за годишните есенни срещи на фонда и на Световната банка.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
Над 5 часа в петък МВФ обсъжда казуса с Кристалина Георгиева. През уикенда бяха изслушани аргументите на Георгиева и нейния адвокатски екип. В петък Франция и други европейски държави подкрепиха българката.
Вчера в. "Файненшъл таймс" писа, че САЩ и Япония искат Кристалина Георгиева да се оттегли като управляващ директор на МВФ. Министерството на финансите на САЩ, което контролира около една шеста от акциите на МВФ, отказа да коментира публикацията.
Кристалина Георгиева е обвинена, че по време на своята работа в Световната банка е оказала натиск при изготвянето на класацията "Да правиш бизнес" в полза на рейтинга на Китай. В петък Франция и други европейски държави подкрепиха българката.
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
Вчера в. "Файненшъл таймс" писа, че САЩ и Япония искат Кристалина Георгиева да се оттегли като управляващ директор на МВФ. Министерството на финансите на САЩ, което контролира около една шеста от акциите на МВФ, отказа да коментира публикацията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия
Кристалина Георгиева е обвинена, че по време на своята работа в Световната банка е оказала натиск при изготвянето на класацията "Да правиш бизнес" в полза на рейтинга на Китай.