Помощта за бизнеса заради Covid-19 ще изтече, когато бъдат премахнати противоепидемичните ограничения, каза в петък френският министър на икономиката Брюно льо Мер, цитиран от БНР.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
"Ще запазя цялата финансова помощ за засегнатите сектори, докато се спазват здравните мерки“, добави Льо Мер.
Късно снощи премиерът Жан Кастекс обяви, че някои Covid мерки ще бъдат отменени през февруари.
"Тази изключителна коронавирусна вълна не е приключила, но вярвам, че мога да ви кажа, че ситуацията започва да се развива по-благоприятно“, каза той пред репортери.
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Носенето на маски на открито ще спре да бъде задължително от 2 февруари. След това, на 16 февруари ще отворят отново нощните клубове, ще могат да се провеждат и концерти с правостояща публика, а консумацията на храна и напитки ще бъде разрешена на спортни и културни събития и в градския транспорт.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)
Новината за разхлабване на мерките идва, след като френският Сенат одобри новия набор от мерки на президента Еманюел Макрон, който включва доказателство за ваксинация за всеки на възраст 18 или повече години, за да се влезе на обществени места.
От понеделник ще влезе в сила ваксинационният Covid сертификат, който ще замени досегашния зелен сертификат.