Грета Тунберг: ЕС да спре да се преструва на лидер по въпроса за климата

04 март 2020, 15:34 часа • 2904 | прочитания

Климатичната активистка Грета Тунберг заяви, че предложението на Европейския съюз(ЕС) за постигане на въглероден неутралитет до 2050 г. е дълбоко недостатъчно и Европа не трябва да проявява недействителни претенции да бъде лидер в областта на климата.

Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март

Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци

"Европейският съюз трябва да спре да се преструва, че е лидер по отношение на мерките за климата, а в същото време все още да продължава да изгражда и субсидира нова инфраструктура за изкопаеми горива", заяви шведската активистка в изслушване пред Европейския парламент.

Тунберг се обърна към членовете на ЕП, след като председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен обяви нов законопроект, който Брюксел определи като крайъгълен камък на европейската Зелена сделка за борба с изменението на климата.

Вижте още:

Още: Русия коментира споразумението между САЩ и Украйна за редките минерали

Още: Путин мисли да върне Сталинград (ВИДЕО)

Европейската зелена сделка - поне 1 трилион евро

Европейската зелена сделка – утопия с икономически последствия

 

 

Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)

Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес