Кола се взриви в граничния руски регион Белгород, има жертви

28 април 2023, 17:03 часа 2577 прочитания 0 коментара

В Белгородска област на Русия, близо до село Журавльовка, мина е взривила автомобил този петък. Загинали са четирима души, според "Телеграм" каналите "112", Baza и Mash.

Още: Украйна атакува ключов руски нефтопровод в Брянска област (ВИДЕО)

Още: Опасно: Над една трета от трамвайните линии в Букурещ са по-стари от 40 години

Според "112" местните жители отивали на риболов и решили да си проправят път към реката през полето, но попаднали на минно поле. Mash пише, че в колата е имало трима мъже и една жена.

Журавльовка се намира в граничната зона с Украйна.

Според губернатора на Белгородска област в резултат на експлозията са загинали двама души. "Причината за смъртта е в процес на установяване. На място работи оперативна група", написа Гладков в канала си в "Телеграм".

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 13.08.25 - Зеленски категорично отхвърли изтегляне от Донбас

Още: На Виктор Орбан ли е: Заснеха с дрон имение за милиони евро, изградено върху земя на баща му (ВИДЕО)

Преди дни в Белгород имаше мащабен взрив, причинен от непланирано пускане на авиационен боеприпас. Това обясниха от военното министерство на Русия и признаха, че руснаците сами са се взривили чрез пускане на боеприпаса от самолет Су-34.

ОЩЕ: ВИДЕО: Моментът на взрива на мощната руска авиобомба в Белгород

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес