Испанският крал Фелипе VI официално поиска от напускащия социалистически министър-председател Педро Санчес да се опита да състави правителство, съобщи председателят на парламента.
Още: Песков: Не се планира съвместно изявление след срещата на Путин с Тръмп
Още: "Трябва да обезкуражим Русия": Румъния иска разширяване на мисията с България и Турция в Черно море
Ако Санчес бъде възстановен на премиерския пост, той ще трябва да премине през ключов парламентарен вот, за който ще му е необходима подкрепата на твърдолинейната каталунска сепаратистка партия, на която е отредена ролята на ключов фактор.
Още: Испанският крал връчи мандата за съставяне на правителство на консерваторите
Този ход идва само четири дни след като лидерът на дясната опозиция Алберто Нунес-Фейхо се провали в собствения си опит да получи парламентарна подкрепа, за да встъпи в длъжност като министър-председател.
Още: В Черна гора е ден на траур за загинал при пожар войник
Още: Зеленски обяви колко пари е събрала НАТО по новата инициатива за оръжия за Украйна
Още: Сблъсъци в Барселона белязаха визитата на испанския крал (ВИДЕО)