Организацията на обединените нации съобщи, че до момента е събрала една четвърт от средствата, необходими за оказване на помощ в Турция след земетресението, при което загинаха над 55 000 души, предаде АФП.
Още: Путин е по-готов да почне ядрена война, отколкото искаме да признаем (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Украйна подпали обект на Роснефт в Сочи и обстреля Крим, Русия атакува Киев и Николаев (ВИДЕО)
Досега дарителите са предоставили 268 млн. долара за спешния призив на ООН за 1 млрд. долара, отправен след земетресението с магнитуд 7,8 по Рихтер на 6 февруари и последвалите го трусове, които опустошиха обширни територии в Югоизточна Турция и части от разкъсваната от война Сирия.
Говорителят на хуманитарната агенция на ООН Йенс Лаерке заяви пред репортери в Женева, че първоначалната фаза на спешната помощ е приключила.
"Сега участваме във фазата на хуманитарна спешност, в която разглеждаме от какво се нуждаят оцелелите", добави той.
Още: Удар по пенсионерите в Германия
Още: Поправен антикорупционен закон в Украйна и моментално - знакови арести
На 16 февруари ООН отправи призив за отпускане на 1 млрд. долара за подпомагане на повече от пет милиона души в Турция през първите три месеца след земетресението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Саботажи: В Германия палят жп линии
Още: На празника на РСМ: Силяновска обвини Европейския съюз в двойни стандарти
Оше: Доклад: Неравенството между половете при бедствия се увеличава