Откриха лодка с мъртви жени край бреговете на Испания

12 април 2024, 13:43 часа • 1650 | прочитания

Спасителните служби са открили лодка, която се е носела по течението край бреговете на Югоизточна Испания, с четири мъртви жени на борда, предаде АФП.

Още: Путин обяви, че Русия започва серийно производство на ракети "Орешник"

Още: Предотвратено е покушение срещу Зеленски в Полша

Загинали мигранти

Според Гражданската гвардия, испанският еквивалент на френската жандармерия, която отговаря за разследването, четирите тела вероятно са на жени мигранти, които са се опитвали да достигнат испанския бряг от Северна Африка.

ОЩЕ: Нова трагедия с мигранти в Средиземно море

Спасителите са били информирани за наличието на полутвърда лодка, плаваща на около 11 морски мили (около 20 км) югоизточно от Картахена, град в югоизточна Испания на брега на Средиземно море, в която са открили "четирима мъртви души", обясни говорител.

Още: Над 20 подпалени и повредени вагона-цистерни от руски военен влак. Русия срина училище в Одеска област (ВИДЕО)

Още: 100 самолета с 200 гости кацат във Венеция за сватбата на Джеф Безос

Испания е един от основните входни пунктове за нелегална имиграция в Европа.

През 2023 г. в страната са влезли 56 852 нелегални мигранти, което е почти два пъти повече от 2022 г., поради безпрецедентното пристигане на Канарския архипелаг в Атлантическия океан.

ОЩЕ: Гърция спаси 14 мигранти при остров Хиос, трима са загинали

По данни на испанската неправителствена организация Caminando Fronteras през 2023 г. най-малко 6 618 мигранти са загинали или изчезнали при опит да достигнат Испания, средно по 18 на ден.

Още: Путин: Русия предприема мерки за подпомагане на Иран (ВИДЕА, СНИМКИ)

Още: "Опаковката" е лъскава, но съдържанието е любопитно: Как Унгария "стимулира" семействата с деца?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес