Гаранциите за сигурност от страна на западните сили за Украйна ще подкопаят сигурността на Русия и "ще направят Европа много по-опасна за години наред". Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
Още: За първи път: Жена ще ръководи разузнавателната служба МИ6
"Давайки гаранции за сигурност на Украйна, те подкопават сигурността на Руската федерация", каза прессекретарят на руския президент Владимир Путин, докато лидерите на Г-7 се готвят да обявят гаранциите в кулоарите на срещата на върха на НАТО.
Междувременно украинският президент заяви, че гаранциите за сигурност, които страната му получи от държавите членки на НАТО на срещата на върха във Вилнюс, са много важни за Украйна, оценявайки ги като голям успех. Зеленски изрази удовлетворение, че за страната му отпада изискването за План за действие за присъединяване към НАТО, което улеснява процеса на интеграция.
Още: "Плюене в лицето на всички": Зеленски с коментар на поредния руски обстрел (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.06.25 - Ще пренебрегнат ли САЩ Украйна заради Израел?
Зеленски благодари и на литовския народ за подкрепата, която оказва на неговата страна, в това число с издигането на украински знамена из цял Вилнюс.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Макрон има надежди за конфликта между Израел и Иран в близките часове