Подпалиха къщата на директора на Rheinmetall: Заради оръжието за Украйна

01 май 2024, 21:01 часа • 46695 | прочитания

Вилата на изпълнителния директор на германския оръжеен концерн Rheinmetall Армин Папергер е била изгорена от леви радикали, съобщава германският таблоид "Билд".

Още: Зеленски: Нямаше никакъв военен смисъл в удара по Киев, готов съм да говоря с Путин (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 20.06.25 - Русия тества лазерно оръжие против дронове

Защо?

Къщата се е намирала в Северна Германия. Официално има и изявление от извършителите за акцията - извършена е заради печалбите, които оръжейният гигант реализира заради договорите и доставките на оръжие за Украйна.

Още: Украйна се превърна в рай за германските военни фирми

Според престъпниците, сега компанията се запасява със стари бронирани машини, "които могат да бъдат продадени на Украйна заедно с боеприпаси и да направят значителна печалба". Под стари танкове вероятно става въпрос за германските "Леопард"-и, които дълго време стояха в складове в Белгия и след руската инвазия в Украйна бяха продадени на Rheinmetall за реставрация, отбелязва Руската служба на BBC.

Още: Експлозия в заведение, има много пострадали (ВИДЕО)

Още: Кипърски училища се готвят да приемат евакуирани от Близкия изток

Rheinmetall е петата по големина оръжейна компания в Европа. От началото на 2022 г. пазарната капитализация на Rheinmetall се е увеличила 5 пъти.

Германската Rheinmetall ще спасява Европа от недостига на боеприпаси

Още: Руски рибар улови рак - двойник на Доналд Тръмп (СНИМКА)

Още: Най-големият секс-скандал в Русия: Милиардерът Дерипаска купувал непълнолетни девственици (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес