Професор Сара Гилбърт от университета в Оксфорд, която стои зад разработването на ваксината на „АстраЗенека,“ заяви, че не е необходима бустер ваксина за всички и призова излишъците да бъдат изпратени на държави, които имат по-големи нужди, информира БНР.
Още: Туристи намериха тайно съкровище в гората (СНИМКИ)
Още: Заговор на Макрон: Опитва ли се френският президент да повлияе на избора на папа?
Много скоро се очаква решението на британския орган за ваксините по отношение на третата доза, но в интервю за днешния брой на „Дейли телеграф“ професор Сара Гилбърт казва, че някои групи по-уязвими хора се нуждаят от бустер ваксина, но имунитетът като цяло се поддържа добре в повечето от случаите при двойно ваксинираните.
Трябва да изпратим ваксини на страните, където до момента е ваксинирана много по-малка част от населението в сравнение с Великобритания, допълва Сара Гилбърт.
Съвместната комисия за ваксинация и имунизация обяви по-рано, че трета доза трябва да бъде предлагана на хората със сериозно отслабена имунна система, което засяга около половин милион британци.
Още: InformNapalm: ФСБ готви терористични атаки в Русия на 9 май, за да обвини Украйна
Още: Ясно е кой ще има последната дума за ключовото споразумение между САЩ и Украйна
Още не е решено обаче дали бустер дозата ще бъде предложена на по-широк кръг от хора.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Завой в стратегията и целите на Путин в Украйна: Западни разузнавателни данни
Още: Със сегашния темп Русия ще завземе Украйна през 2256 г. със 101 милиона жертви
Становището за момента е, че е добре 30 милиона души да получат трета доза, което включва всички над 50 години. Британският регулатор за лекарствата одобри продуктите на „Пфайзер“ и „АстраЗенека“ като бустер ваксини.