Проруски сепаратист заплаши партиец на Путин заради Игор Гиркин

15 април 2023, 10:21 часа 5195 прочитания 0 коментара

"Идете на предна линия на фронта и послушайте какво казват обикновените войници там, а не глупаците, които ръководят "специалната военна операция" (така Кремъл нарича подпалената от търсения от Трибунала в Хага за систематично отвличане на украински деца руски диктатор Владимир Путин). Обезателно обаче с охрана". Такъв призив отправи Павел Губарев, едно от видните лица на сепаратистите в т.нар. ДНР (Донецка народна република) към зам.-председателя на Думата от "Единна Русия" (партията на Путин) Олег Матвичев.

Още: Най-големият пожар във Франция от началото на годината: Има загинал (СНИМКИ)

Още: Поредно военно престъпление: Руски войник е застрелял цивилен край Покровск (ВИДЕО 18+)

Губарев говори на Матвичев със заплашителни думи през Телеграм, защото Матвичев изрази позиция, че бившият силов министър на ДНР и осъден на първа инстанция в Хага на доживотен затвор за свалянето на полет MH17 Игор Гиркин (Игор Стрелков) трябва да влезе в затвора. Самият Гиркин вече обяви, че властите в Русия са готови да го спрат с цената на всичко, но изглежда той все още има силни покровители сред руските силови структури.

Още: Доверието на украинците в Зеленски пада за трети пореден месец

Още: Президентският мандат на Милорад Додик е отнет

Скандалът с Гиркин е възможно да е подклаждан и от руския олигарх и създател на ЧВК Вагнер Евгений Пригожин, пише американският мозъчен тръст Институт за изучаване на войната (ISW) в дневния си обзор. Пригожин открито се подигра на Гиркин, че вече няма шанс да влезе в ЧВК Вагнер, защото наемниците му не вземали повече затворници.

Осъден в Хага: Игор Гиркин може да бъде съден за дискредитиране на руската армия

Още: "Футболистът боксьор", който разяри и Русия, и Украйна: Полша официално има нов президент

Още: Датски зоопарк търси домашни животни за храна на хищниците (+18 ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес