Протест на Айфеловата кула в защита на активисти на Грийнпийс

26 октомври 2013, 14:31 часа 23354 прочитания 0 коментара

Активист на "Грийнпийс" се настани тази сутрин в палатка, увиснала от десетия етаж на Айфеловата кула в Париж, предаде АФП.

Още: Взривове в завод на руски олигарх с бизнес и в България (СНИМКИ)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 03.10.25 - Кремъл реагира нервно на новина за "Томахоук"

Той настоява да бъдат освободени 30-те души от екипажа на кораба na  екологичната организация "Арктик Сънрайз", намиращи се в предварителния арест в Мурманск, пише БГНЕС.

Протестиращият природозащитник опъна бандерол, на който може да се прочете: "Свобода за 30-те от Арктика!", "Активисти в затвора – опасност за климата!"

"Арктик Сънрайз" бе пленен на 19 септември от руски командоси, след като природозащитници се опитаха да се качат на петролна платформа, за да обърнат внимание на рисковете за природата от добива в Баренцово море.

Още: Путин: Тръмп е комфортен събеседник (ВИДЕО)

Още: Путин след 3,5 години буксуване в Украйна: Украинската армия е нищо особено - работническо-селска (ВИДЕО)

Тридесетте души от екипажа от 18 различни страни са задържани в Мурманск и срещу тях е предявено обвинение в "пиратство", за което в Русия може да получат присъда от 7 години затвор. Има информация и че срещу тях могат да бъдат повдигнати други обвинения - за хулиганство и дори за наркотрафик.

На 21 октомври Холандия се обърна към Международния трибунал по морско право в Хамбург с искане корабът, който е под неин флаг, и екипажът му да бъдат освободени. Русия обаче отказа да участва в арбитражната процедура.

Още: Заради лошо време: Затварят училищата на два гръцки острова

Още: Путин: И като СССР, и като Русия опитахме да влезем в НАТО, няма да нападаме Европа (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес