По време на преговори между президентите на Русия и Беларус Владимир Путин и Александър Лукашенко в Сочи неочаквано спрял токът. Това станало след встъпителните думи на двамата политици, съобщава РИА Новости.
Още: Все едно го кани на бира: В Словакия възмутени как Зеленски покани Фицо в Киев
Още: Мицотакис заложи на партиен кандидат за президент, кой е той
Путин на шега казал, че в сградата свършил токът. Лукашенко в отговор допуснал, че зад аварията стои говорителят на Кремъл Дмитрий Песков: "Зад всичко това стои Дима Песков, зная го."
Делегациите се поразсмели и продължили преговорите.
Преговорите се водят в резиденцията Бочаров ручей в Сочи. В срещата участват и премиерите на двете страни.
Още: Додик: Русия има право да си вземе Украйна
Още: Руски ракети пак съсипаха родния град на Зеленски и убиха цивилни (ВИДЕО)
Срещата е в навечерието на 20-та годишнина от договора за създаване на съюзна държава. Очаква се за разглеждане на президентите да бъдат представени 30 пътни карти за задълбочаване на интеграцията между Москва и Минск.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Скопие май още се надява на предоговаряне: Муцунски се обади на новия външен министър
Още: Евростат отчете рекорд на туристическите нощувки в ЕС през 2024 г.
Откривайки преговорите, Путин изразил надежда, че Москва и Минск ще продължат да работят за сближаване, преди всичко в икономиката и социалната сфера, и че хората ще получат осезаеми преимущества от интеграцията.
Лукашенко отбелязал, че за интеграцията предстои да се направят още немалко неща. Преди всичко според него трябва да се създадат равни условия за предприятията от двете страни.