Руският пропагандист Антон Красовски, прославил се с призива украинските деца да бъдат давени и изгаряни, призна, че се страхува за живота си. Това той написа в своя канал в Telegram днес, 20 април.
Още: Тръмп може да врътне кранчето на интернет: Какви са опциите пред Европа?
Още: От началото на годината: Москва "изпуснала" близо 100 бомби в Русия и окупираните територии
В публикацията Красовски се оплака, че дори когато се изкачва по стълбите към апартамента си в кооперацията си в Москва, му се привиждат "венчелистчета" - противопехотни мини. Той написа, че инстинктивно се вглежда "във всяко късче зелена хартия, парче от счупена бутилка, етикетче".
„Не знам дали някога отново ще мога спокойно да спра да гледам в краката си“, пише той.
Припомняме, че през октомври миналата година Красовски възмути световната общественост с призива си в предаването си „Антоними“ по руската държавна телевизия Russia Today украинските деца да бъдат убивани, след което дори главната редакторка на канала Маргарита Симонян се видя принудена да го отстрани от работа. ОЩЕ: Държавен руски канал с призив украинските деца да бъдат давени и изгаряни (ВИДЕО)
Още: След иранската атака срещу американски бази: Макрон призова за сдържаност
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 24.06.25 - 40 месеца война
Припомняме също така, че от няколко дни руските пропагандисти са в паника заради изпращани колети до тях, съдържащи статуетки - подобно на взривения по-рано този месец руски военен блогър Владлен Татарски.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Русия срина лицея в украински град с много бесарабски българи (ВИДЕО)
Още: Да направим ядрено оръжие: Украински ракетен гений с призив към Полша и балтийските страни