Руснаците са по-лоши от животните, единствено искат да убиват повече хора: Свидетел на атаката в Уман (ВИДЕО)

28 април 2023, 22:20 часа 9599 прочитания 0 коментара

Броят на цивилните жертви при руската ракетна атака тази сутрин срещу жилищен блок в Уман достигна 23, от тях 4 са деца, сочат данните към 19:00 ч. на страницата на Министерството на вътрешните работи на Украйна във Facebook.

Още: Турция с неузнаваем спад в туризма: 30 евро за няколко кюфтета

Още: Заради Русия Дания купува прецизни оръжия с далечен обсег

Междувременно един от обитателите на блока, който бе ударен от руснаците, разказа пред репортер на DW за загиналите си съседи. Мъжът говори докато едва сдържа сълзите си:

"Моите съседи бяха там. Никой от съседите ми не е жив. На деветия етаж живееше баба, дъщеря й и двамата й внука - няма ги вече. На осмия баща със сина си - няма ги. На седмия майка с дъщеря си - няма ги вече. На шестия младо семейство, провървя на детето им, че беше от другата страна на коридора при баба си и дядо си, то оцеля, но семейството го няма. Едва снощи се видях с тях... Познаваме се всички от 1993 г., всички от завода се нанесохме в този блок и си бяхме близки. Сега ги няма", казва мъжът, който се представя като Сергей Любивский.

ОЩЕ: Всичко е в кръв: Украинка показа дома си след руския ракетен удар в Уман (ВИДЕО) 

Още: Намаляват пътните такси: Ето къде

Още: Без да иска, топ пропагандист на Путин разкри къде е мистериозният руски център за дронове "Рубикон" (СНИМКИ, ВИДЕО)

"Какво мисля за руснаците? Гадове. Те са по-лоши от животните. На тях им е все едно - просто да убият повече хора... Дали Харков, дали Донецк... безразлично им е стига да убият повече хора", казва той.

Същевременно в социалните мрежи бе разпространен и покъртителен кадър на фотографа Карлос Бария от Reuters, уловил момента, в който един от спасителите вижда под руините ръката на мъртва жена. Снимката бе споделена и от Антон Геращенко, бивш зам.-министър на вътрешните работи на Украйна в профила му в Twitter. 

Още: Турция отговори на гръцкото военно учение в Егейско море

Още: Мъж изпрати презервативи на депутати

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес