Дразнещата и пренебрежителна изява на крайнодесния италиански министър на вътрешните работи Матео Салвини на среща в ЕС в петък доведе до недипломатично избухване от люксембургския външен министър Жан Аселборн.
Още: Швейцария затяга мерките за приемане на украински бежанци
Още: Горски пожар до Измир, десетки са евакуирани
В клип, споделен на неговия профил във Фейсбук, Салвини оспорва идея, за която той каза, че е изразена от Аселборн - че Европа се нуждае от имиграция поради застаряващото си население.
"Имам съвсем различен възглед. Аз съм в правителството, на което плащат моите съграждани, за да насърчим нашите собствени млади хора да имат деца ... и да не изкореняваме най-добрите младежи в Африка", се вижда да казва Салвини на среща на министрите на вътрешните работи на ЕС във Виена, която беше закрита за пресата.
"В Италия чувстваме, че е необходимо да помогнем на децата ни да направят повече деца. А не да имаме нови роби, които да заменят децата, които вече нямаме", продължи той.
Още: Заради ниския бюджет за отбрана: Тръмп заплаши Испания с двойни мита
Още: "Никакви украински фашисти не видях, нашите командири повече приличат на такива": Руски дезертьор
На преден план във видеото, Аселборн, седнал на две места от Салвини, възкликва: "Това е твърде далеч!", предаде БГНЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: До края на годината: Латвия удължава засилената охрана на границата с Беларус
Още: Искаш да си имаш куче? Само срещу задължителен сертификат
Независимо от това, италианският вътрешен министър продължи: "Ако в Люксембург се нуждаете от по-голяма имиграция, предпочитам да запазя Италия за италианци и да започнем отново да имаме деца".
Аселборн, видимо развълнуван, прекъсна Салвини в този момент.
"В Люксембург, господине, имаме десетки хиляди италианци! Те идват като мигранти, те работят в Люксембург, така че в Италия ще имате пари за вашите деца", каза той, добавяйки "по дяволите“!".
Още: Росен Желязков: "Целта на Северна Македония не е да превземе Вавилон, а да влезе в ЕС"
"Някой с добри обноски би ми позволил да приключа да говоря", каза Салвини, който продължи своите атаки срещу трафикантите на хора.
По-късно той споделя епизода в един пост във Фейсбук, отбелязвайки, че Аселборн „не го е приел добре“.