След наводнението: Един милион литра вода изпомпаха от виенското метро

19 септември 2024, 22:20 часа • 1476 | прочитания

Наводненията във Виена засегнаха обществения транспорт по-сериозно от която и да било буря досега, съобщи АПА, цитирана от БТА.

Още: Кошмар в музей във Верона: Турист счупи обсипания с кристали Сваровски стол "Ван Гог" и избяга (ВИДЕО)

Още: Макрон има надежди за конфликта между Израел и Иран в близките часове

Този уикенд 700 служители на виенския оператор на публичния транспорт "Винер Линиен" ("Wiener Linien") са се включили в борбата с наводненията. Натрупани са 400 чувала с пясък и са допълнително подсилени редица съоръжения.

Още: В Полша: 14 000 военни помагат за възстановяване от наводненията

Въпреки тези усилия в крайна сметка се е наложило да бъдат изпомпани 960 000 литра вода и да бъдат почистени пет километра подземни релси, казаха от "Винер Линиен" в прессъобщение. Били са почистени и 50 километра трамвайни релси, а аварийната служба е била извикана 50 пъти за например отстраняване на паднали дървета.

Още: Протест срещу туризма: Пръскат летовниците с водни пистолети (ВИДЕО)

Още: Русия е ударила важен американски бизнес в Украйна

"Винер нетце" ("Wiener Netze") - виенското дружество за поддръжка на електроснабдителната мрежа в столицата, също направи днес оценка на бурята и наводненията. Около 150 служители са отстранили над 360 повреди в електрозахранването, засегнали общо 1600 домакинства.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес