Лекарите на свободна практика във Франция затвориха кабинетите си и излязоха на протест с искане за увеличение на цените за консултации на 50 евро, а не 25, както е в момента.
Още: Ново ужасно "подобрение" прави руските "Шахед"-и още по-унищожителни (ВИДЕО)
Още: "Никой не е отговорен, никой не спестява": Столицата на Европа е пред банкрут
Здравните власти определиха искането като екстравагантно и осъдиха стачката заради влошената епидемична обстановка в страната. Стачка на общопрактикуващи лекари във Франция в момент, когато страната е изправена пред тройна епидемия - грип, COVID-19 и бронхиолит.
Протестът на медиците на свободна практика не беше подкрепен от повечето синдикати, но те все пак увериха, че споделят недоволството им.
Във Франция около 57 000 от общо 80 000 общопрактикуващи лекари и 43 000 от общо 126 000 специалисти са на свободна практика.
Още: Руски дронове убиха цяло семейство в област Суми (ВИДЕО)
Още: Тръмп може да врътне кранчето на интернет: Какви са опциите пред Европа?
"Вече 30 години политиците взимат грешни решения, за да намалят броя на лекарите. Проблемът, че липсва мотивация, защото животът на свободна практика не е мечта. 54 часа средно работа на седмица, а в най-тежките случаи и до 80 часа. Заплащането не съответства на 10 години обучение и жертви", заяви Рено Милие.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: От началото на годината: Москва "изпуснала" близо 100 бомби в Русия и окупираните територии
Още: След иранската атака срещу американски бази: Макрон призова за сдържаност
"Искаме да кажем на обществото, че имаме нужда от по-добри условия на работа. Желанието ни е да имаме повече време за пациентите. 20 - 25% от работата ни е административна. Ако цената за консултация се увеличи на 50 евро, ще можем да инвестираме в кабинетите си, както и да вземем секретар, който да поеме административните задачи", допълни общопрактикуващият лекар Селин Бретел.
Административната работа отнема на лекарите на свободна практика около 12 часа седмично и често близо десет медици разчитат на един помощник. Цените на консултациите не са увеличавани от 20 години, а разходите растат, особено на фона на настоящата инфлация, подчертават протестиращите.
ОЩЕ: Франция страда от недостиг на лекарства главно заради грипа
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 24.06.25 - 40 месеца война
Още: Русия срина лицея в украински град с много бесарабски българи (ВИДЕО)