Тежки метеорологични условия в Гърция се очертават от късната вечер в четвъртък до събота сутринта, пише Ekatherimini.
В бюлетин за извънредни ситуации, издаден в четвъртък сутринта, националната метеорологична служба EMY предупреди за проливни дъждове и гръмотевични бури в Западна, Централна и Северна Гърция, със силни югоизточни ветрове, достигащи до 9 бофорта (мярка за силата на вятъра, от 0 до 12, бел ред.) в някои части на Егейско море и южните региони.
Първият кръг от бури ще засегне Йонийските острови и северозападната част на Пелопонес през нощта срещу четвъртък.
В петък се очаква тежко време в северната част на Йонийско море, Епир, западната част на континента и централна и западна Македония. До петък вечерта до събота сутринта ще бъдат засегнати Източна Македония, Тракия и североизточната част на Егейско море.
Дебел слой прах от Сахара
Очаква се Атина да избегне най-лошото от бурното време, като ще има само няколко разпръснати валежи, главно в петък сутринта. Тя обаче няма да успее да избегне дебел слой прах от Сахара, който се очаква да навлезе в Южна Гърция в петък под влияние на силни южни ветрове. Това ще засегне и островите в Егейско море и Крит, като се очаква прахът да помрачи и небето в Пелопонес.
С пари за децата и изгодни кредити: Гърция бори демографската криза
Внимание! Нови условия за кемпери и каравани в Гърция