Тереза Мей претърпя нов неуспех относно Brexit

14 февруари 2019, 20:50 часа 3190 прочитания 0 коментара

Британският премиер Тереза Мей претърпя поражение тази вечер в Камарата на общините, след като нейната стратегия за Brexit не получи одобрението на депутатите, предаде БНР.

Още: Брутално убийство на съдия в Русия: Нож в окото и отрязан полов орган (СНИМКИ)

Още: Песков: Не се планира съвместно изявление след срещата на Путин с Тръмп

Британските депутати отхвърлиха предложение на правителството да се потвърди подкрепата за плана на Тереза Мей да търси промени на сделката за Brexit.

303-ма депутати гласуваха против правителственото предложение за потвърждаване на подкрепата за плана на Мей, срещу 258 гласа "за", предаде Reuters.

Лидерът на опозиционните лейбъристи Джереми Корбин побърза да заяви в британския парламент, че премиерът Мей няма мнозинство за своя план.

Още: "Трябва да обезкуражим Русия": Румъния иска разширяване на мисията с България и Турция в Черно море

Още: Зеленски обяви колко пари е събрала НАТО по новата инициатива за оръжия за Украйна

Поражението на премиера дойде от евроскептиците в нейната Консервативна партия, които се въздържаха от гласуване, тъй като не бяха съгласни с текста, в който се споменава за избягване на напускане на ЕС без сделка.

По принцип гласуването бе за стратегията на правителството по продължаването на преговорите с ЕС по "предпазния механизъм" за границата с Ирландия.

Преди това бяха гласувани две поправки от няколкото, внесени в долната камара на парламента.

Със 322 гласа "против" срещу 306 "за" бе отхвърлена поправката на лейбъристите, в която се призовават министрите да внесат отново за гласуване тяхната сделка за Brexit в парламента до 27 февруари, а ако не направят това да се предостави вот на депутатите да решат какви ще бъдат следващите стъпки.

Още: ЕС няма да облекчава санкциите срещу Русия, даже напротив

Още: Всички са в лошо състояние: Украйна си върна още 84 пленници (СНИМКИ)

Лейбъристите всъщност искаха вот в парламента по сделка или дебат по следващите стъпки до 27 февруари.

Британските депутати отхвърлиха и поправката на Шотландската национална партия, с която се призоваваше правителството да отложи Brexit поне с три месеца (за удължаване на член 50 от Лисабонския договор). 315 депутати гласуваха "против", а 93 "за".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес