Деца в предучилищна възраст от детска градина в руската Ростовска област получиха ценен подарък, "подходящ" за възрастта им - макет на разрушения от руската армия град Бахмут в Украйна.
Още: Нощувката - 136 евро средно. Защо морето в Испания поскъпна безобразно много
За децата е била организирана среща с участници във войната срещу Украйна, а десетина от тях са били приети в т.нар. "Юнармия" - младежката армия, която отрано подготвя децата като бъдещи войници в тази и следващите имперски руски войни.
"Командването тържествено подари на детската градина макетна инсталация, показваща един ден от специалната военна операция, а именно освобождението на град Бахмут. Този модел, направен от ръцете на нашия другар сержант Роман Сергеевич К., ще заеме достойното си място в нашия мини-музей на Втората световна война", са горди от управата на детската градина.
Още: Затишие пред буря: Руските саботажи в Европа са намалели (ОБЗОР - ВИДЕО)
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мълния прекъсна футболен мач: Удари двама футболисти
Още: Руснаците хвърлят жени на щурм в Украйна, украински дронове удариха руски жп обект (ВИДЕО)