В австрийска клиника ампутирали здравия крак на възрастен пациент

22 май 2021, 08:15 часа • 2819 | прочитания

В австрийска клиника ампутирали грешния крак на възрастен пациент: вместо левият, бе отстранен десният. За инцидента съобщава австрийското издание Heute.

Още: Познай кой ще бъде новият папа: Онлайн игра завладя Италия

Още: Германските служби официално: Екстремизъм - "Алтернатива за Германия" иска да разруши демокрацията ни

Самият пациент първоначално не е забелязал грешката поради здравословното си състояние. Преди операцията лекарят му маркира стъпалото му със стрела.

Той се опитал предварително да изясни с пациента на кой крак да извърши операцията, но възрастният мъж трудно говорил. Лекарят все пак извършил операцията.

Клиниката Freistadt казва в изявление, че 82-годишният пациент страда от много заболявания. Според медицинския директор на клиниката Норберт Фрич инцидентът е станал на 18 май.

Още: Родилен дом в Русия изписва новородените във военна униформа, майките щастливи (СНИМКИ)

Още: Атака с дронове срещу руската система за космически шпионаж "Звезда" (ВИДЕО)

Фаталната грешка е забелязана само четири дни по-късно при смяна на превръзката. „Трябва да разберем как е могла да се случи тази грешка. Бих искал да се извиня публично ”, каза Фрич на пресконференция.

На пациента е предложена психологическа помощ. Той ще трябва да се подложи на още една операция за отстраняване на левия си крак от средата на бедрото, който първоначално е трябвало да бъде ампутиран.

Операцията трябва да се проведе през следващите дни, но все още не е получено съгласието на пациента.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес