Въпреки ужасяващите ежедневни разрушения и бомбардировки на цивилни райони и на редица от големите градове, украинците излизат през деня, противопоставят се. Те отблъскват руските военни и продължават да се бият. Това каза министърът на отбраната на Обединеното кралство Бен Уолъс пред BBC.
Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната
Той коментира думите на руския президент Владимир Путин, който каза, че неговата "специална военна операция в Украйна върви по план".
Според Уолъс обаче Русия значително изостава от „графика си”.
"Русия има значителен брой не само загинали, но и дезертьори и хора, които се предават, а значителен брой танкове и военно оборудване са унищожени", добави той, пише БГНЕС.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
Уолъс посочи, че руските сили не са успели да превземат столицата Киев и имат лошо логистично планиране по отношение на превозните средства и храната за войската.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
За президента Путин министърът на отбраната на Обединеното кралство каза: "Той е човек, обвит в санкции, които сам е създал. Той е човек, който е нарушил всички международни закони. Той е човек, който е все по-изолиран".