Зеленски инспектира в Германия поредния "Пейтриът", който ще получи Киев (СНИМКИ)

11 юни 2024, 22:21 часа • 2174 | прочитания

Президентът на Украйна Володимир Зеленски, придружен от германския министър на отбраната Борис Писториус, посети на 11 юни 21-ва зенитно-ракетна бригада в град Заниц в Северна Германия.

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

Още: Половината мощности за ток в Украйна вече ги няма: Зеленски

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Зеленски разгледа батареята Patriot, която ще бъде предадена на Украйна, и се срещна с украински войници, които се обучават да работят с нея.

Днес също така стана известно, че Германия ще предостави на Украйна нов военен пакет на обща стойност над 700 милиона евро. Наред с други неща той включва разузнавателни и атакуващи дронове и 100 допълнителни ракети за системите Patriot, които Германия ще прехвърли съвместно с Дания, Норвегия и Нидерландия.

Още: В Хърватия - все повече пенсионери работят на пълен работен ден и получават половината от пенсията си

Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?

Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа

Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)

Още: Зеленски и Макрон подписаха споразумение за 200 милиона евро: За какво ще бъдат използвани парите? (СНИМКИ)

Снимки: president.gov.ua

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес