Зеленски се зарадва бурно: Нямам търпение за следващите оръжия от САЩ

24 април 2024, 06:45 часа 2426 прочитания 0 коментара

Украинският президент Володимир Зеленски благодари на Сената на американския Конгрес за това, че одобри военната помощ за Украйна в размер на 61 млрд. долара.

Още: Италия: Необходими са нови санкции срещу Русия, за да бъде притисната да преговаря

Още: Дроновете над Полша: Престъпниците в Кремъл ликуват, а Доналд Туск плува в розови облаци

Какви пари и за какво отиват в Украйна, припомнете си подробности: Републиканците представиха нов военен пакет за Украйна, но с куп условия в него

"Благодаря на лидера на мнозинството Чък Шумър и на лидера на републиканците Мич Макконъл за тяхното силно лидерство при прокарването на това двупартийно законодателство, благодаря и на всички американски сенатори от двете партии, които подкрепиха законодателството", написа Зеленски в социалните мрежи, след като Сенатът одобри помощта.

"Оценявам също и подкрепата на президента Байдън и очаквам с нетърпение бързото подписване на законопроекта и предоставянето на следващия пакет от военна помощ, което ще съответства на решимостта, която винаги изпитвам в нашите преговори", заяви още Зеленски.

Още: Въоръжено нападение срещу болница в Истанбул

Още: Тайното завещание на Армани: Къде отива наследството му

ОЩЕ: Над 60 млрд. долара: Ново оръжие от САЩ за Украйна

По думите му този вот засилва ролята на Америка като "фар на демокрацията и лидер на свободния свят".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес