Пожар е избухнал тази сутрин на палубата на руския параход "Михаил Ломоносов", преустроен във ВИП-круизен кораб. Корабът се намира на пристанището в Архангелск, където е на ремонт.
Още: Германия с по-строги правила за сваляне на незаконно летящи дронове
Още: Цял ден с Путин мислехме как да оцелеем в тези трудни времена: Лукашенко (ВИДЕО)
Площта на пожара е била над 900 кв. метра, а димът е бил видим на няколко километра от пристанището. Причината за пожара не е ясна. Не се съобщава за пострадали.
Още: Три големи пожара в Русия, включително в пристанище (ВИДЕО)
Още: Зеленски: Унгария си играе много опасно с огъня като разузнава на наша територия с дронове
Още: Двуличието на Европа и безсмисленият режим на санкции срещу Кремъл
Параходът е построен през 1962 г., а в началото на 2000-те години е превърнат във ВИП плавателен съд като рязко е намален броят на каютите му - ако дотогава е бил разчетен за 300 пътници, то след това местата в каютите са били ограничени само до 60 души. През 2022 г. корабът е придобит от държавата и е прехвърлен на "Якутските железници" - нещо, за което депутатът от Якутия Виктор Фьодоров обвинява правителството на републиката в съмнителна корупционна схема, пише телеграм каналът SOTA.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Молдова забрани на още една проруска партия да участва в утрешните избори