Англия вкара 7 на Северна Македония, Франция се измъчи с Гърция (ВИДЕО)

1727
Снимка: GettyImages

Отборите на Англия и Франция продължиха безгрешния си поход към Евро 2024, записвайки четвъртите си победи в квалификациите за турнира. "Трите лъва" постигнаха изключително изразителна победа над Северна Македония с резултат 7:0, докато "петлите" надвиха минимално Гърция с 1:0.

Букайо Сака се развихри за Англия на "Олд Трафорд" в Манчестър, отбелязвайки първия хеттрик в кариерата си. Хари Кейн добави още два гола за домакините, а по един гол отбелязаха Маркъс Рашфорд и Калвин Филипс. В класирането Англия е лидер с 12 точки - с шест пред втория Украйна и с девет пред третия Северна Македония и четвъртия Италия, който е с два мача.

Франция изигра далеч по-труден двубой, като тимът се нуждаеше от дузпа на "Стад дьо Франс", за да стигне до трите точки. В 55-ата минута Килиан Мбапе се разписа от бялата точка, а в 70-ата гърците останаха с човек по-малко след червен картон на защитника на Щутгарт Константинос Мавропанос.

В подреждането Франция е лидер с 12 точки, като има шест повече от втория Гърция. Балканската страна продължава да има добри шансове за класиране за Евро 2024, макар и Нидерландия да дебне от задна позиция с 3 пункта и мач по-малко.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате